کتابخانه  کتابخانه   جنگ و دانشگاه  جنگ و دانشگاه   خاطرات شهدا  خاطرات شهدا   گالری عکس و آثار هنری  گالری عکس و آثار هنری   کارکنان شهید  کارکنان شهید   دانشجویان شهید  دانشجویان شهید   اساتید شهید  اساتید شهید   معرفی شهدا  معرفی شهدا   شهید و شهادت در قران و احادیث  شهید و شهادت در قران و احادیث  
کدامیک از فعاليت هاي زير را براي زنده نگاه داشتن ياد شهدا موثرتر ارزيابي مي نماييد؟
: برگزاري مراسم يادبود
: ديدار با خانواده شهدا
: نشر کتاب و نرم افزار
: نام گذاري اماکن دانشگاه به نام شهدا
: نصب عکس شهدا در محوطه دانشکده ها
   خانه
   اخبار کنگره استانی شهدا
   جستجو در سایت
   درخواست همکاری
   عضویت در سایت ››
   تماس با ما
   درباره ما
   حلقه اتصال به دیگر شهدا ››
  شمسی   

               

دانشجویان شهید  دانشگاه اصفهان الف - د  دانشجوی شهید محسن احمد پور

دانشجویان شهید ، دانشگاه اصفهان الف - د ، دانشجوی شهید محسن احمد پور

زندگی نامه دانشجوی شهید

محسن احمد پور

 

شهید محسن احمد پور در سال 1344 در اصفهان به دنیا آمد. او بعد از گذراندن تحصیلات متوسطه، دوره ی تربیت معلم را گذراند.

این شهید بزرگوار با شروع جنگ به عنوان نیروی بسیجی وارد جبهه شد و با سمت معاونت گروهان نیز خدمت کرد (لشکر امام حسین- گروهان یا زهرا).

شهید احمد پور از غواصان شیردلی بود که قبل از شروع عملیات ها برای پاکسازی به امواج بی کران می زدند. دست از جان می شستند و در آب را می شکافتند و دشمن را زمین گیر می­کردند.

او دریا دلی بود که در عملیات والفجر 10 در حلبچه در تاریخ 25/12/66 در خون خود غلطید و با خضوع و خشوع بی مانندش به پیشگاه یکتای بی همتا شتافت.

 

 

وصیت نامه دانشجوی شهید

محسن احمد پور

 

شهادت می دهم به وحدانیت خداییت خدا و یكتایی او. آن كه همه چیز و همه كس به ستایش و حمد و سپاس او مشغول است و خدا را شاهد می گیرم كه محمد بنده و آخرین رسول او و خاتم النبیین است و گردن می نهم به ولایت چهارده معصوم. حقیقتی كه هر انسانی با آن در یك وهله از زمان روبه رو خواهد شد و در این رو دررویی شكست را متحمل خواهد شد مرگ است، مرگ نه به معنای نابود شدن، بلكه مرگ بدین معنا كه رخت بربستن از این دنیا و رفتن به دنیای دیگر، حال كسی سعادت نصیب او می شود كه در دنیا بیشتر تلاش كرده و كسی به جنت و فردوس و بهشت وارد می شود كه فرمان خدا را اطاعت كرده و از حلال و حرام او دوری جسته باشد و در بین تمامی انواع مرگ هیچكدام به شیرینی و حلاوت شهادت در راه خدا نمی رسد و شیرینی كه در شهادت فی سبیل الله نهفته است را آنهایی چشیده اند كه در كربلا ندای حسین (ع) را لبیك گفتند و در این زمان ندای امام امت را و به همین خاطر است كه من نیز این راه را پیش گرفتم شاید بتوانم ذره ای طعم آن شیرینی و نزدیك شدن به خدا را بچشم و مزمزه كنم و امیدوارم كه خداوند ما را با شهیدان كربلا و انقلاب اسلامی محشور كند.

امیدوارم كه خداوند  به شما و به تمامی مادران و پدران عزیز داده صبر عنایت فرماید و ثابت قدم فرماید برای ادامه ی راه شهیدان.

مادر گرامی از شما كمال تشكر و قدردانی را به خاطر زحماتی كه در طول زندگی برای تربیت این حقیر صرف كرده و از شیره جان مایه گذاشتی تا ما در رفاه باشیم، با تمام وجود ابراز می كنم و به خاطر این چند سال اخیر كه پدر عزیزم فوت شد و مشكلات شما دو چندان شد، بسیار متأسفم و متأسفم كه نتوانستم حتی ذره ای از آن زحمات شما را تلافی كنم و در این شرایط شما را نیز ترك كردم و عازم به جبهه شدم و از شما تقاضا دارم كه این حقیر را حلال كنید و مورد عفو و بخشش قرار دهید.

خواهران و برادران گرامی ام:

ان شاء الله كه همگی شما این برادر حقیر و كوچكتر خود را می بخشید و اگر عملی ناشایست مرتكب شده ام كه موجبات ناراحتی شما را فراهم آورده است از همه شما حلالیت می طلبم، خواهران و برادرانم، امیدوارم كه در كنار خانواده هایتان زندگی خوب و با صفا و پرنشاطی را سپری كنید و از آن لذت برید و در این زندگی پر از محبت خویش گلهای روییده را پرورش دهید. فرزندانی كه به شما در طول زندگی می رسند، دارای فطرتی پاك هستند و این وظیفه ما عزیزان است كه فطرت آنها را پاك نگه دارید  و این نهال ها را به درخت پر ثمر و پر از میوه تبدیل كنید و فرزندانی مسلمان و پر جنب و جوش تحویل جامعه اسلامی دهید.

و تنها پیام من به خانواده و هم وطنان عزیزم این است كه بیشتر از پیش پیرو رهبر انقلاب باشید و قدر این رهبر و نظام ربط را بدانید و همیشه مصلحت جمع را بر منافع شخصی ترجیح دهید.

در آخر از دوستان و آشنایان عاجزانه تقاضا دارم كه اگر این حقیر غیبتی یا تهمتی یا عملی انجام داده ام كه موجب ناراحتی شما است عفو فرمایید و حلال كنید.

خدایا، خدایا، تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

 

محسن احمدپور

والسلام

 

  عناوين مرتبط :
کليه حقوق اين سايت برای جهاد دانشگاهی دانشگاههای اصفهان و علوم پزشکی اصفهان محفوظ است

برنامه نويسی و حق تکثير اين نرم افزار متعلق به ( اصفهان هاست ) ميباشد

shohadayedaneshgah.ir