کتابخانه  کتابخانه   جنگ و دانشگاه  جنگ و دانشگاه   خاطرات شهدا  خاطرات شهدا   گالری عکس و آثار هنری  گالری عکس و آثار هنری   کارکنان شهید  کارکنان شهید   دانشجویان شهید  دانشجویان شهید   اساتید شهید  اساتید شهید   معرفی شهدا  معرفی شهدا   شهید و شهادت در قران و احادیث  شهید و شهادت در قران و احادیث  
کدامیک از فعاليت هاي زير را براي زنده نگاه داشتن ياد شهدا موثرتر ارزيابي مي نماييد؟
: برگزاري مراسم يادبود
: ديدار با خانواده شهدا
: نشر کتاب و نرم افزار
: نام گذاري اماکن دانشگاه به نام شهدا
: نصب عکس شهدا در محوطه دانشکده ها
   خانه
   اخبار کنگره استانی شهدا
   جستجو در سایت
   درخواست همکاری
   عضویت در سایت ››
   تماس با ما
   درباره ما
   حلقه اتصال به دیگر شهدا ››
  شمسی   

               

دانشجویان شهید  دانشگاه علوم پزشکی اصفهان الف-ش  دانشجوی شهید احمد آتش دست

دانشجویان شهید ، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان الف-ش ، دانشجوی شهید احمد آتش دست

 

زندگی نامه دانشجوی شهید

 

احمد آتش دست

 

شهید احمد آتش دست در خرداد ماه سال 1339 در خانواده ای متوسط و مذهبی در ایرانشهر به دنیا آمد. او اولین فرزند خانواده بود. دوران كودكی او به آرامی سپری شد تا اینكه راهی دبستان شد. او در طول این مدت و حتی در دانشگاه عنوان شاگرد ممتاز را یدك كشید، بدون اینكه تفاخر كند و یا خود بودن را فراموش كند. در اواخر تحصیل ابتدایی بود كه خدا و قرآن را به معنای وسیع شناخت و از عاشقان الله و مریدان مجالس دعای كمیل و ندبه شد. در دوران دبیرستان و قبل از تظاهرات میلیونی ملت مسلمان ایران شوری وصف ناپذیر داشت و روح بزرگش حكایت از دلدادگی و ایثارش می كرد.

در سال های آخر دبیرستان با برادر عزیز رییس جمهور، حجة الاسلام خامنه ای كه در آن زمان به دستور سفاكان پهلوی به ایرانشهر تبعید شده بود، آشنا و یكی از دلباختگان راهش گردید. با توجه به اینكه مأموران شاهنشاهی بارها احمد را تهدید به دستگیری و زندان كرده بودند شهید احمد مؤذّن دانشگاه پیش از نماز كلاس های قرآن و اصول عقاید برگزار می کرد.

احمد بعد از تعطیلی دانشگاه در نهبندان فعالیت های خود را شروع کرد و در جهاد سازندگی،بسیج، امور پرورشی و اتحادیه انجمن های اسلامی فعالیت های شایانی داشت. او پایه گذار امور پرورشی اتحادیه انجمن های اسلامی در نهبندان بود.

پس از بازگشایی دانشگاه مجدداً عازم سنگر دانشگاه شد و از همان جا باز عازم جبهه شد و پس از مأموریت به دانشگاه بازگشت.

شهید احمد آتش دست 3 هفته قبل از شهادتش با یكی از دانشجویان همكلاسی اش در تهران در منزل حجة الاسلام خامنه ای پای سفره عقد نشست.

شهید احمد آتش دست در روز 20/11/61 برای سومین بار عازم جبهه شد و در دهه مبارك فجر در حمله والفجر و در كربلای فكه شهید شد.

روحش شاد و راهش پر روهرو باد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وصیت نامه دانشجوی شهید

 

احمد آتش دست

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ان الله یحبّ الّذین یقاتلون فی سبیله كأنّهم بنیان مرصوص. (صف-4)

(خداوند آن مؤمنان را که در صف جهاد کافران مانند سرآهنین همدست و پایدارند بسیار دوست می دارد.)

 

جنگ، جنگ است و عزت و شرف و دین ما در گرو همین جنگ است.       (امام خمینی)

 

(من طلبنی وجدنی و من وجدنی عرفنی و من عرفنی احبنی و من احبنی عشقنی و من عشقنی عشقته و من عشقته قتلته و من قتلته فعلی دیته و من علی دیته فانا دیته.)

(حدیث قدسی)

(هر کس مرا طلب کند مرا خواهد یافت، هر کس مرا یافت مرا شناخت، هر کس مرا شناخت دوستدارم شد، هر که دوستدارم شد عاشق ام گردید، هر که عاشقم شد من نیز عاشقش می شوم و هر که من عاشقش شدم او را خواهم کشت و هر که را من بکشم دیه اش بر گردن من است و هر کس ریه اش بر من باشد پس خودم دیه اش هستم.)

آری!

آنكس كه تو را شناخت جان را چه كند؟         فرزند و عیال و خانمان را چه كند؟

دیوانه كنی هر دو جهانش بخشی                 دیوانه تو هر دو جهان را چه كند؟

 

خدایا، تو ر اشكر می كنم به همه نعمت هایی كه به ما بخشیدی و خدایا تو را شكر می كنم به نعمت هدایت كه مرا به نور رهنمون شدی و چه نعمتی بالاتر از هدایت.

خدایا، اگر انسانی همه چیز داشته و هدایت نیافته باشد پس چه دارد؟ بار خدایا باز تو را شكر، ولی مگر می شود شكر خدای را به جای آورد؟ تو بخشنده ای ببخش مرا.

اكنون كه در نبرد حق و باطل همیشه تاریخ پیروان روح الله شمشیر برنده ایمان از نیام         بر كشیده اند و حسین وار در كربلای ایران در كمین یزیدیان پاس می دارند اسلام را و حق و قرآن را و شرف را و در آن سو شیطان با تمام تظاهر ابلیسی اش، با تمام پلیدی هایش خوار و زبون و رانده شده و زخم خورده و خونخوار در كمین نشسته است؛ شاید فرصتی برای پاك شدن ما و رها شدن از وابستگی ها باشد. خدایا مرا هم لایق گردان تا در این مسیر توشه آخرت بجویم.

و آری! شهادت اوج رهایی از همه وابستگی ها و به خدا پیوستن است و اگر لایق باشم نامم شهید، فرزند اسلام و شماره شناسنامه ام عدد مظلومان و شهیدان تاریخ، سلاح : ایمان را هم : الی الله، شرفم: خون

در مورد مراسم دفن و تشییع جنازه همانطوری كه در وصیت نامه قبلی نوشتم عمل شود و فراموش نشود . اقوام در ایرانشهر خبردار شوند بخصوص دایی حسن و محمد وعلی و برادرم.

خواهران و برادرم را به تو سپردم. بعد از خدا، هر كسی می خواهد روحم شاد باشد مواظب خواهران و بردرانم باشند. در تربیت و حفظ شرف كه خواهرانم زینب وار باشند و برادرم یك مؤمن ... .

در ضمن من هیچ وابستگی گروهی نداشته ام و همیشه سعی كرده ام در راهی گام بردارم كه پیرو امام باشم، بخصوص اینكه مدتی با انجمن اسلامی دانشگاه كار می كرده ام. اشتباه نشود من با این شكلی كه اكنون راه انداختند و كار می كنند مخالفم و امیدوارم كه اصلاح شود. خودم هم از این جهت همیشه سعی می كرده ام و امید دارم آقای روحانی كه در این مورد دخالت داشته اند تصمیم قاطع و صحیحی بگیرند كه مسئولیت سنگینی را به عهده گرفته اند و امید دارم بچه های سازمان اسلامی هم قدری در كارهایشان تجدید نظر كنند و قدر خون شهدای     بی شمار بچه های خود را بدانند و راه آنها را ادامه دهند و توجه بیشتری به مسایل داشته باشند.

مواظب گروه های ضدانقلاب و ضداسلام هم شدیداً باشید. 

  عناوين مرتبط :
کليه حقوق اين سايت برای جهاد دانشگاهی دانشگاههای اصفهان و علوم پزشکی اصفهان محفوظ است

برنامه نويسی و حق تکثير اين نرم افزار متعلق به ( اصفهان هاست ) ميباشد

shohadayedaneshgah.ir