کتابخانه  کتابخانه   جنگ و دانشگاه  جنگ و دانشگاه   خاطرات شهدا  خاطرات شهدا   گالری عکس و آثار هنری  گالری عکس و آثار هنری   کارکنان شهید  کارکنان شهید   دانشجویان شهید  دانشجویان شهید   اساتید شهید  اساتید شهید   معرفی شهدا  معرفی شهدا   شهید و شهادت در قران و احادیث  شهید و شهادت در قران و احادیث  
کدامیک از فعاليت هاي زير را براي زنده نگاه داشتن ياد شهدا موثرتر ارزيابي مي نماييد؟
: برگزاري مراسم يادبود
: ديدار با خانواده شهدا
: نشر کتاب و نرم افزار
: نام گذاري اماکن دانشگاه به نام شهدا
: نصب عکس شهدا در محوطه دانشکده ها
   خانه
   اخبار کنگره استانی شهدا
   جستجو در سایت
   درخواست همکاری
   عضویت در سایت ››
   تماس با ما
   درباره ما
   حلقه اتصال به دیگر شهدا ››
  شمسی   

               

دانشجویان شهید  دانشگاه علوم پزشکی اصفهان الف-ش  دانشجوی شهید محمد برزگری بافقی

دانشجویان شهید ، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان الف-ش ، دانشجوی شهید محمد برزگری بافقی

 

 

وصیت نامه شهید دكتر

 

 محمد برزگری بافقی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«احسب الناس ان یتركوا ان یقولوا آمنّا و هم لایفتنون» (عنكبوت-2)

(آیا مردم گمان كرده اند، همین كه بگویند ایمان آورده ایم، رها می شوند و آنان مورد آزمایش قرار نمی گیرند؟)

«ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا كأنهم بنیان مرصوص» (صف-4)

(خدا كسانی را دوست دارد كه صف زاده در راه او جهاد می كنند و گویی بنایی دین و استوارند)

« السلام علیك یا اباعبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائك علیك منی سلام الله ابدا مابقیت و بقی اللیل و النهار و لاجعله الله آخر العهد منی لزیارتكم السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین»

درود بر تمام انبیاء مخصوصاً خاتم آنها و بر ائمه هدا، بر شهدا و بر حسین (ع) سرور شهیدان و بر صدیقین و صالحین، درود بر رهبر انقلاب اسلامی، امام امت، درود بر امت بزرگوار.

 سلامم بر پدر مادر و برادر و خواهران عزیزم كه هر چه دارم و ندارم از آنهاست و خدا می خواهم كه آنها را بهترین اجر و پاداش عنایت كند و آنها را بهترین مقام اخروی ببخشد و آنها را در كارهای خیرشان موفق گرداند و آنها را در رسالتی كه بر دوششان نهاده شده سربلند بیرون آورد.

ای پدر و مادر بزرگوارم! ‌همه رنج هایی كه برایم كشیده اید به خداوند حواله كنید كه همه ما از اوییم و به او باز خواهیم گشت. همه چیز ما برای اوست، «ان صلوتی و نسكی و محیای و مماتی لله رب العالمین» (انعام-162) (بدرستیكه نمازم و عبادتم و مرگ و زندگی ام برای پروردگار جهانیان است.) همه دنیا محل جلوه خداست. زندگی ما جز این نیست كه گذراندن یك مرحله زندگی برای رسیدن به مرحله عالی تر باشد، چه برای رسیدن به بهشت جاوید كه جایگاه كسانی مخصوص است، باید امتحان ورودی داد و مراحلی را گذراند. آنجا جایگاهی است كه انسان پاك و تسلیم كامل خداوند می تواند جای بگیرد. برای رسیدن به آنجا باید همه چیز را فدا كرد، اما فدای چه چیز؟‌ چه چیز بالاتر از جان آدمی است كه در این دنیا انسان فدای آن بشود (الأسلام یعلو و لایعلی علیه)

 آری! اسلام بالاتر است، بالاتر از همه چیز.‌ مگر جز این است كه شیعه با خط سرخی كه علی ابن ابی طالب (ع)‌ بنیان گذار آن بود،‌ شروع و بنیانگذاری شده است و با خون حسین (ع)‌ و یارانش آبیاری شده است و همچنان ادامه یافته تا هم اكنون به دست ما دوستان (ع)‌ افتاده است. ‌نمی توانم خود را شیعه علی (ع)‌ بدانم، زیرا شیعه خصوصیات بسیار سختی دارد و من دارا نیستم، ولی دوست علی (ع) ‌هستم. این خط سرخ ادامه پیدا كرده و خواهد كرد و هنوز جنگ كربلا به پایان نرسیده است.

هنوز پرچم سرخ بالای خیمه امام حسین (ع)‌ در اهتزاز است كه آری، ای حسینیان! هنوز جنگ ما به پایان نرسیده است و به پایان نخواهد رسید تا امام عصر (عج) ‌بیاید و انتقام خون حسین (ع) و یارانش را بگیرد و حكومت عدل علی (ع)‌ و الگوی اسلامی پیاده شود. لذا ما در جنگ هستیم و خواهیم بود، این رسالت ماست.

خدایا! ما را در انجام این رسالتمان موفق بدار. ‌هم اكنون امام امت به عنوان رهبرمان و مرجع تقلید بزرگوارمان فرمان به جهاد داده است. او كه من به او اقتدا می كنم، فرمان داده است و من هم هیچ شكّی در این جنگ ندارم كه این جنگ جهاد است و حق است. چه كسی بهتر از امام است؟ من مقلد امام هستم به فرمان او به جبهه آمده ام. همین جبهه ای كه چمران در آن جنگید و در آخر هم شهید شد، ‌چمران در همین جبهه ها شهید شد.

ای پدر و مادر و برادر و خواهران عزیزم! شهید مدنی، ‌شهید دستغیب، ‌شهید صدوقی و شهید چمران، همگی شهدا برای پایداری جمهوری اسلامی كه سال ها مبارزان و مجاهدان فی سبیل الله و علمای بزرگ آرزوی آن را داشته اند، شهید شده اند و ما هم جز این را نمی خواهیم. پس اگر من هم به این فوز عظما نایل شدم، آنها را به یاد آورید كه آنها برای حفظ این جمهوری اسلامی شهید شده اند.

شما به یاد آنهمه برادران و دوستانم باشید كه شهید شده اند و خودتان را در كنار پدر و مادر، برادر و خواهر بزرگوار آنها قرار دهید. بدانید كه دنیا محل گذر است و دنیا فانی است و بدانید آخرت برای شما بهتر است و زندگی این دنیا جز بازیچه ای بیش نیست، «وللآخرة خیر لك من الاولی»‌ (ضحی-4) (آخرت برای تو از دنیا بهتر است) و زندگی آن دنیا باقی است «و الآخرة خیر و ابقی» (اعلی-17) (و آخرت بهتر و ماندگارتر است) پس شما این دنیا را كه چند سالی بیش برای شما نیست و به سرعت می گذرد به پیروی از خداوند بگذرانید و برای آن دنیا كار كنید كه آن دنیا تا ابد باقی است  و شما اگر بهشتی باشید كه ان شاء الله هستید در آنجا تا ابد زندگی خوش خواهید داشت (فی عیشة‌ راضیه)

و اما ای امت عزیز حزب الله!‌ شما در جهت الله حركت كنید. حزب الله یعنی گروهی كه همه چیزش الله است. به سوی الله، برای الله، در راه الله. امروزه وظیفه شماست كه از خط امام اطاعت كنید. خط امام یعنی خط اسلام و الله، و دو چیز را همواره پیاده كنید، یكی عدل را و عدالت كنید كه این به الله نزدیكتر است و علی (ع)‌ به خاطر آن شهید شد، و دیگری امامت است كه ادامه راه انبیاء‌ و راه پیامبر است و اسلام بدون امامت هیچ زمانی نمی تواند باشد، می تواند بدون پیامبر باشد، اما بدون امام هرگز؛ پس بر شما باد به عدل و تابعیت از ائمه ی هدا (ع)‌.

در آخر از شما ای پدر و مادر و برادران و خواهرانم می خواهم كه از من راضی شوید و مرا از آنهمه اذیت هایی كه به شما كرده ام و سختی هایی كه شما برایم كشیده اید، مرا ببخشید و از خداوند برایم آمرزش بطلبید و از شما همسایگان می خواهم كه مرا ببخشید.

ای پدر و مادر عزیزم، ای برادران و خواهران گرامی ام! اگر جسدم را تكه تكه دیدید و یا اصلاً ندیدید، زیاد گریه و زاری نكنید، چرا كه هر چه جسمم و بدنم بیشتر تكه تكه گردد، چون قفسی است برای روحم كه هر چه این قفس بیشتر در هم ریزد، بهتر روحم آزاد می شود و به سوی وطن خویش بازمی گردد.

پس ای پدر و مادر و برادر و خواهرانم! صبر و شكیبایی را پیشه سازید و همواره صبور و شكیبا باشید و بر خداوند توانا توكل كنید كه او مرجع متوكلان است، و از همسایگان و تمام دوستان و همه مردم می خواهم كه از من راضی شوند چرا كه حق الناس بر گردن من است و سنگینی می كند و خداوند از حق الناس نمی گذرد، مگر اینكه شما راضی شوید.

خدایا! همه چیز به من دادی و هیچ عیبی نبود كه آن را نپوشانی و هیچ گناه و بدی نبود كه آن را پنهان نداری. (یا ستار العیوب و یا غفار الذنوب،‌ اغفرلی،‌ اغفرلی ذنوبی كلها اللهم انّا نسئلك انّ فی الصالحین فادخلنا و فی علیین فارفعنا و قتلاً فی سبیلك مع ولی عصر (عج) ‌فوفق لنا)‌

(ای پوشاننده ی عیب ها و ای آمرزنده ی گناهان، ببخش مرا، تمام گناهانم را ببخش. پروردگارا از تو می خواهیم كه در صالحین ما را وارد سازی و در بلند رتبگان ما را بالا بری و كشته شدن در راهت با ولی عصر را نصیبان گردانی، پس ما را به این امر توفیق ده.)

محل دفن من مربوط به پدر و مادرم است، هر جا كه آنها خواستند مرا دفن كنند. در حدود یك ماه روزه دارم كه بر عهده پدر و مادرم هست كه به هر صورت می توانند انجام دهند و در حدود پانزده روز نماز قضا كه در حمله گذشته بوده ام، دارم.

به امید پیروزی اسلام بر تمام مكاتب پوچ جهان و استقرار و پایداری جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی تا انقلاب حضرت مهدی (عج)‌.

خدایا! خدایا! تا انقلاب مهدی، خمینی را نگهدار.

محمد برزگری بافقی

 

 

  عناوين مرتبط :
کليه حقوق اين سايت برای جهاد دانشگاهی دانشگاههای اصفهان و علوم پزشکی اصفهان محفوظ است

برنامه نويسی و حق تکثير اين نرم افزار متعلق به ( اصفهان هاست ) ميباشد

shohadayedaneshgah.ir