کتابخانه  کتابخانه   جنگ و دانشگاه  جنگ و دانشگاه   خاطرات شهدا  خاطرات شهدا   گالری عکس و آثار هنری  گالری عکس و آثار هنری   کارکنان شهید  کارکنان شهید   دانشجویان شهید  دانشجویان شهید   اساتید شهید  اساتید شهید   معرفی شهدا  معرفی شهدا   شهید و شهادت در قران و احادیث  شهید و شهادت در قران و احادیث  
کدامیک از فعاليت هاي زير را براي زنده نگاه داشتن ياد شهدا موثرتر ارزيابي مي نماييد؟
: برگزاري مراسم يادبود
: ديدار با خانواده شهدا
: نشر کتاب و نرم افزار
: نام گذاري اماکن دانشگاه به نام شهدا
: نصب عکس شهدا در محوطه دانشکده ها
   خانه
   اخبار کنگره استانی شهدا
   جستجو در سایت
   درخواست همکاری
   عضویت در سایت ››
   تماس با ما
   درباره ما
   حلقه اتصال به دیگر شهدا ››
  شمسی   

               

دانشجویان شهید  دانشگاه علوم پزشکی اصفهان الف-ش  دانشجوی شهید مجید ثنایی

دانشجویان شهید ، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان الف-ش ، دانشجوی شهید مجید ثنایی

شهید مجید ثنایی دانشجوی رشته دندانپزشکی

وصیت نامه

با درود بر آنان که خدا را شناختند و سلام بر آنان که خدا را یافتند. حمد و سپاس خدای را که اذن ورود به دانشگاهی با بالاترین سطح اعتبار را به این بنده اش عنایت کرد. شکر خدای را که اجازه داد بار دیگر در میان خداجویان جبهه حق باشم. حمد خدای را که اجازه داد تا تکلیف خود را در این مقطع از زمان انجام دهم. نمی دانم چگونه شکر این نعمت را به جا آورم. بار گناهم بر دوشم سنگینی می کند، لذا آمدم تا شاید بتوانم از این رحمت الهی استفاده کنم و خود را تا حدودی مهیای جوابگویی نمایم.

جبهه حق، بهترین مکان برای خودشناسی، بهترین مکان برای پی بردن آزمایش کلمه انسانیت و مقام انسان است. جبهه حق، بهترین مکان برای خودشناسی می باشد که نتیجه اش خداشناسی و ترس از خداست. بالاترین مزیت جبهه این است که مکانی مناسب برای پیوستن به لقاء الله است. با آنکه خود را مهیای رسیدن به چنین سعادتی نمی بینم ولی امیدوارم بتوانم خود را برای درآغوش گرفتن آن آماده کنم، تا شاید خداوند هم نظر لطفی کند و این بنده گنهکارش را اول خالص نماید و بعد خلاص از این دنیای فریبنده ببرد. دنیایی که اگر بدان دل ببندی تو را از حیوان پست تر می کند و چه ضرری کردند آنان که به این دام افتادند.  

حال چند جمله ای به عنوان وصیت می نگارم. انسان روزی پای به این میدان آزمایش می گذارد و روزی نیز وقت امتحانش به پایان می رسد. این وقت را هیچ کس نمی تواند تغییر دهد، مگر خدا چون وقت مرگ بر شخص معلوم نیست پس  انسان باید همیشه خود را آماده پذیرش آن کند، نه آنکه صبر کند تا مرگ او را بخواند. وقت مرگ که رسید دیگر نمی توان کاری کرد و آنجا دیگر افسوس بی فایده است، بنابراین چرا آماده نباشیم؟ لذا، شما را وصیت به تقوای الهی و ترس از خدا که بزرگترین سرمایه های مؤمن است، می کنم. خداوند را در همه حال حاضر بدانید و همیشه به یاد داشته باشید که کوچکترین عمل شما ثبت می شود.

به مسؤولیت خود آگاه باشید چون هر قطره خون از یک شهید یا مجروح و یا هر قطره عرق که از بدن کسی که برای اسلام ریخته می شود،مسؤولیت را سنگین تر و جوابگویی را مشکل تر می کند.

در امانت خیانت نکنید، به خصوص عمر که امانتی سنگین است و خیانت و رسوایی به دنبال دارد. پس لحظه لحظه آن را به یاد خدا باشید و به بطالت سر نکنید. اوقات فراغت خود را با مطالعه عمقی کتب مذهبی بگذرانید و بنیه خود را برای خنثی کردن توطئه های ضد انقلابی قوی سازید و خود را برای عظمت اسلام به مقامات بالای معلوماتی برسانید.

جنگ را در رأس امور خود قرار دهید. چون امروز مسأله، اسلام است. امسال        ان شاء الله سال آخر این جنگ تحمیلی است ولی سال آخر جنگ با کفر نیست. صدام کافر است و با از بین رفتن کافر کار ما تمام نمی شود. باید بکوشیم تا کفر را از بین ببریم و این راهی است دشوار که هم خون می خواهد و هم زمان و هم پیام.

دشمنان برای اینکه سدراهی برای ما در رسیدن به هدف ایجاد کنند همیشه توطئه هایی در داخل و خارج طرح ریزی می کنند، در خنثی کردن این توطئه ها کوشا باشید تا به اسلام و انقلاب اسلامی ضربه نخورد. دولت را در برنامه ریزی و اجرای قوانین و برنامه هایش یار باشید، که این دولت خدمتگزار شماست. متحد باشید که دشمن از اتحاد شما بسیار می ترسد.

از بی سوادان می خواهم در امر واجب سوادآموزی سعی بسیار نمایند و مسأله سن و مشکلات را بهانه نکنند از تمامی کسانی که به نحوی از اموال مسلمین استفاده می کنند، می خواهم در این کار بسیار حساس باشند که استفاده بی جا و نادرست از بیت المال، جوابگویی مشکلی به دنبال دارد. از مسؤولان می خواهم که هرگز تن به صلح تحمیلی ندهند که همانا زیر پا گذاشتن خون شهداو بی احترامی به خانواده های ایشان، مصدومین و مفقودین و اسراست.

از کسانی که هنوز انقلاب را در ک نکرده اند، می خواهم یک مطالعه کلی از منابع مورد اطمینان در مورد این نهضت بنمایند و همیشه در پی یافتن نقطه ضعف در امور نباشند و جنبه های خوب را که خیلی خیلی بیشتر است، ببینند چون هیچ کس تا به حال ادعا نکرده که تمامی اشکالات برطرف شده است.

به کسانی که در پی تحصیل علمند، توصیه می کنم خود را متخصص و متعهد بار آورند چون به قول امام علم توحید هم اگر بدون تعهد باشد به درد نمی خورد.

از همه جوانان می خواهم که از اشاعه فرهنگ غرب در جامعه اسلامی جلوگیری کنند، چون خواسته یا ناخواسته ضربه به اسلام و انقلاب می خورد.

از دوستان و برادرانم تقاضا می کنم که در امر خودسازی بسیار کوشا باشند و خواندن پیام های امام امت در مورد خودسازی جوانان را به همگی توصیه می کنم.

خواهران اصلی و دینی ام، حجاب شما و وقار شما برنده تر از سلاح رزمندگان و خون شهداست پس حجاب خود را کاملاً حفظ کنید و از اشاعه بدحجابی به طور جدی پرهیز و جلوگیری کنید که ضربه سنگینی به انقلاب و دین می خورد.

و اما سخنی با پدر و مادرم، پدر عزیز و مادر گرامی ام از زحمات بسیار زیادی که برایم کشیدید و از اینکه نتوانستم این همه زحمت شما را جبران کنم واقعاً طلب بخشش می کنم. فقط می توانم از خدای تبارک و تعالی برایتان طلب اجر و صبر جزیل کنم. شاید بزرگترین آرزوی شما و تقاضایتان از حق تعالی این بود که من به مقامات بالایی از لحاظ تحصیلی برسم، شما را مژده می دهم که این لطف خداوند است که مقام و درجه ای بالاتر از آنچه شما از او خواستید به من داد، امیدوارم شکرگزار این نعمت باشید.

پدر و مادر بزرگوارم، امیدوارم این فرزندتان را که به عنوان امانتی نزدتان بود و خوب امانت داری کردید و آن را به صاحب اصلیش برگرداندید، حلال کنید.

 

  عناوين مرتبط :
کليه حقوق اين سايت برای جهاد دانشگاهی دانشگاههای اصفهان و علوم پزشکی اصفهان محفوظ است

برنامه نويسی و حق تکثير اين نرم افزار متعلق به ( اصفهان هاست ) ميباشد

shohadayedaneshgah.ir